Професія "Муляр"

Чи знаєш ти, що небагато знайдеться на землі професій, які за віком сягають у таку сиву давнину, як професія муляра. Люди завжди піклувались про своє житло. Навіть первісна людина шукала печеру, де можна було б сховатися від негоди. Поступово знання людини розширювалися, удосконалювалися її вміння. З’явилися спеціалісти, які вміли краще за інших визначати, де, з яких матеріалів будувати і як будувати. Дбали, щоб будівлі були довговічні і красиві. Від примітивних побутових та культових будівель людство поступово переходило до складних і довершених споруд, які вражають своєю красою і витонченістю ліній, монументальністю та пропорційністю. У незапамятні часи будівельники-муляри будували складні інженерні споруди: фортеці, вежі, аркові мости. Муляр творить справжні дива: з окремих цеглин зводить красиві, міцні споруди.
Сьогодні професія муляра шанована суспільством. Саме він втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки. Муляр зводить фундаменти і стіни будівель з природного та штучного каменю, робить внутрішні перегородки, мурує опори, колони, стовпи, здійснює монтаж збірних елементів.
Муляр наших часів – це будівельний робітник. Саме муляри будують заводи, житлові будинки, школи, лікарні… У наші дні багато унікальних об’єктів, де потрібна особливо висока якість будівельних робіт. Будують із каменю спритні, вмілі руки муляра.
Ця професія вимагає багато знань і навичок, естетичного смаку. Головне для робітника – це вміння, а вміння – це знання в дії.

Професія муляра ще багатьом принесе радість, славу і шану від людей.