Виробнича майстерня

Для підготовки кваліфікованих робітників з професії муляр в училищі функціонує майстерня мулярів, яка має відповідне матеріально-технічне забезпечення, комплексно-методичне забезпечення згідно державних стандартів професійно-технічної освіти.
Площа майстерні 135 м2. Це просторе, велике приміщення, розміщене у південній стороні навчально-виробничого корпусу. Великі вікна забезпечують природне освітлення приміщення та створюють атмосферу, наближену до природних виробничих умов.

Кількість виробничих місць для роботи учнів – 15. Робоче місце майстра виробничого навчання оснащене ноутбуком. В майстерні є необхідні навчальні підручники, посібники, довідкова та методична література. Майстром в/н оформлені тематичні папки, де підібрано матеріал по кожній темі: методичні розробки уроків, інструктивно-технологічні картки, завдання для тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів, інші дидактичні матеріали.
Передня стінка майстерні – місце майстра, тут розміщений двотумбовий стіл, дошка; справа від дошки є невелике гардеробне приміщення, яке відповідає гігієнічним нормам; зліва – стелаж зі зразками цегли, блоків. Також тут є шафки для навчальної документації, інструментів. На стіні по боках від дошки розміщені стенди із описом кваліфікаційних характеристик муляра ІІ і ІІІ розряду.

       Права стінка майстерні є дуже інформативною та показною. Тут знаходяться натуральні зразки кладки: мурування стовпів квадратного перерізу 2×2 цеглини за трьохрядною системою; мурування хрестове складне; мурування карнизів; мурування стовпів округлого перерізу; мурування суцільними вертикальними швами; перемичка арочна заввишки 0,5 цеглини; перемичка арочна заввишки одну цеглину; декоративне рельєфне мурування на торцовій стіні будинку. На стіні правої стінки розміщені стенди: «Інструмент муляра», «Способи кладки», «Організація робочого місця муляра», «Контроль якості кладки», «Безпека праці при виконанні робіт», «Куточок з пожежної безпеки», «Куточок охорони праці», є тут аптечка і вогнегасник.

       Ліва стінка має 4 вікна та озеленення. На задній стінці теж є вікна (2 шт.), поряд з якими розміщений макет діючого каміна, зразки мурування кута за багаторядною системою в одну цеглину, мурування кута за однорядною системою перев’язування швів в 1 цеглину, макет опалювальної печі.
     По центру майстерні та вздовж лівої стінки розміщені робочі місця учнів, оснащені необхідними інструментами та обладнанням.

В 2013 році, в результаті проведення обласного конкурсу на кращу виробничу майстерню з професії муляр, наша майстерня отримала І місце.

Немає коментарів:

Дописати коментар